top of page

5 důvodů, proč to zkusit?

1.           Můžete objevit léčivou sílu vaší vnitřní moudrosti

Kraniosakrální biodynamika je jednoduchá a přímá cesta k vnitřní moudrosti a vašemu vlastnímu vrozenému plánu zdraví.  Terapeut je průvodce, který otevírá cestu schopnosti vašeho vlastního organismu aktivovat léčebnou sílu a opravit sám sebe. Vnitřní moudrost klienta vede a řídí léčebné sezení. Jako terapeut naslouchám, jsem naladěna na práci biodynamické potence vašeho systému a společně s vámi pozoruji, co se děje ve vašem těle. Moje ruce jsou vedeny tam, kde je třeba bezpečným prostorem podpořit léčebnou práci uspořádávajících sil.

 2.        Metoda používá kombinované přístupy těla, mysli a ducha

Pracuje na fyzických, emocionálních a duchovních aspektech člověka.

Každé sezení je jedinečné, což znamená, že dominuje jeden z uváděných aspektů. Nebo dochází k jejich kombinacím a jedinečnému propojování. Například, někdy máme pocit u bolesti hlavy,

že známe emocionální náboj, který ji způsobuje, ale nemůžeme ho zcela přesně identifikovat.

 

Kraniosakrální terapie poskytuje klientům možnost cítit, jak a kde tkáně drží napětí,

které se v průběhu terapie uvolní a nakonec se vyjasní i emocionální příčina celé situace.

Často jde o tzv. „aha" moment pro klienta, kdy si spontánně uvědomí souvislosti mezi fyzickým onemocněním a emočním nábojem z určité prožité situace.

 

3.        Jde to přijmout v každém věku

Kraniosakrální biodynamika je celoživotním průvodcem zdraví člověka a může být přijímána

od okamžiku početí, v průběhu celého života, včetně podpory procesu umírání. V tom spočívá jedna z krás této metody. Navíc, může být velmi nápomocná v průběhu těhotenství.

 

Osobně jsem těžila z kraniosakrální biodynamiky během svého těhotenství v pozdním věku.

Dostávala jsem pravidelná ošetření, což znamenalo, že moje tělo bylo schopné se snadno přizpůsobovat rychlým změnám. Celé těhotenství proběhlo bez problémů a bylo završeno hladkým a rychlým porodem. Když teď moje holčička spadne nebo se zraní, mám díky kraniosakrální biodynamice nástroj, jak ji mohu účinně léčit, ať jsme kdekoli.

4.        Dobře doplňuje západní i alternativní medicínské přístupy

Kraniosakrální biodynamika může být kombinována s jakoukoliv jinou formou léčby, kterou klient podstupuje. Například jde úspěšně léčit lidi, kteří podstupují chemoterapii, chirurgické zákroky nebo trpí chronickými depresivními poruchami. Kraniosakrální biodynamika pomáhá tělu najít nejefektivnější způsob hojení po operaci. Je to často ve chvíli, kdy je akutní fáze hojení u konce a tkáň potřebuje připomenutí, že již nemusí držet trauma a může se znovu vrátit ke zdravému fungování.

 

 


5.        Je to flexibilní

Léčba ale může být dle potřeb přijímána i denně, týdně, měsíčně nebo tak, jak se klient osobně rozhodne. Pro účinnost a dlouhodobý efekt se doporučuje projít 10 ošetření s odstupem jednoho nebo dvou týdnů. Další možností je metoda kraniosakrální biodynamiky s přikládáním více rukou. Když se klient rozhodne pro tuto verzi, pracují dva nebo více terapeutů s klientem najednou. To může být velmi efektivní při práci se složitějšími zdravotními problémy nebo s hlubokými prvotními otisky.

 

Kraniosakrální biodynamika se běžně provádí na masážním stole, ale může být stejně snadno prováděna ve vodě. Překvapivě velmi efektivní může být i krátká léčba, kterou de facto přiložením rukou můžete udělat kdekoli.
 

​Celkově je kraniosakrální biodynamika vysoce účinná terapie jemného doteku, která pracuje se zdrojem bolesti a dysfunkcemi celého těla současně. Aktivuje všechny životní síly, které v sobě máte a vrací vaše vědomí zpátky do těla. Učí vás důvěřovat svým pocitům. Vzbuzuje a prohlubuje důvěru v život jako takový.

 

Nyní, když máte více informací o této neinvazivní léčebné technice, můžete se rozhodnout, jestli je to cesta pro Vás k uzdravení, k harmonizaci energie, fyzické a psychické úlevě  nebo k osobnímu rozvoji. Ráda bych vás povzbudila, abyste to zkusili, a uvidíte sami, co vám může kraniosakrální biodynamika nabídnout. S radostí s vámi budu sdílet výsledky společné práce!

bottom of page