top of page

Zkušenosti klientů

Šárku jsem poprvé navštívil v září 2019 a důvodem byly mé potíže, které začaly zasahovat kromě pracovního života  i do života soukromého. Potíže byly především v mé hlavě, které se projevovali vnitřním neklidem, napětím, nervozitou a nejistotou v běžných životních situacích především v práci, kdy nervy byly silnější než já

a následovalo vždy nadměrné pocení celého těla. V soukromém životě jsem se vyhýbal prostorům, kde je více lidí,

jako jsou např. hromadná doprava, obchodní centra a jiné. Tyto potíže mám celý svůj život cca. od střední školy,

ale situace dospěla tak daleko, že se mi to začalo stávat již každý den. Od první návštěvy u Šárky se vše otočilo a to, co výše popisuji z mého života odešlo. Stal jsem se sebejistým člověkem, který opět může žít běžný život a vnitřní pocity nejistoty a bloků zmizely hned po prvním sezení. K Šárce přesto docházím i nadále a na každou návštěvu se těším. Tímto Šárce děkuji za pomoc vyhrát nad všemi neduhy.

 

Petr, bankéř 43 let

​​Setkání se Šárkou bylo pro mne osudové, stejně jako poznání kranio metody. Moje intuice mě přivedla ke kranio terapii ve chvíli, kdy jsem prožívala pracovní vyhoření a nedařilo se mi otěhotnět. Kranio ošetření mi pomohlo.

K Šárce už jsem přišla těhotná, ale plná strachu. U Šárky jsem se hned cítila napojená na stejnou vlnu a cítím se s ní velmi bezpečně. Je to velice vnímavá, empatická a láskyplná žena, která se dovede úžasně naladit na potřeby člověka, který za ní přichází. Pomůže uklidnit myšlenky a pochybnosti, které před ošetřením jedou hlavou, jako třeba: Pomůže mi to? A jak ta metoda vlastně funguje? Z vlastní zkušenosti mohu říct, že stačí jen, když si dovolíte prožívat chvíle hlubokého odpočinku, vnímat různě silné vibrace a jemné pohyby těla. Po porodu jsem k Šárce chodila s miminkem, na kterém jsem hned viděla pozitivní změny. Někdy si před ošetřením dávám i záměr,

jak a kam má energie proudit, jindy to ponechám na moudrosti těla a vyššího vedení. Vnímám barvy, pocity, emoce a někdy i obsah, který se uvolňuje z podvědomí. Po těch pár letech, kdy k Šárce docházím já, i moje dcera, vidím okamžité změny a posuny v živote. Vidím, jak se spousta věcí uvolnila, pročistila a kráčím životem lehčí a šťastnější. Moc děkuji.

 

Lenka Gaviota, maminka a bankovní úřednice, 42 let

Po očkování začaly mou desetiletou dceru trápit veliké bolesti, celková únava a nevýkonnost. Byla vyřazena

z dětských her a radostí, ze sportu i ze školy.  Po půlroce jsme dostali doporučení na terapeutku Šárku Havlíčkovou. Naše zkušenost s kraniosakrální terapií byla nulová, ale naše zoufalství v té době již nebralo konce.

Do té doby se nenacházelo žádné vysvětlení ani řešení a bohužel jsem vnímala, že pro západní medicínu

začínáme být nezařaditelné pod jasnou diagnózu, a tudíž jaksi nepohodlné. Jediné, co nám nabízeli, bylo nasazení antidepresiv. To jsme u desetiletého dítěte odmítli a hledali dál. 

Šárka je klidná, přívětivá, racionální žena. Dokázala si najít cestu k Terezce, která po půlročním kontaktu

se zdravotníky začala být velmi odmítavá jak vůči zdravotníkům, tak vůči cizím lidem obecně. Se Šárkou je Terezka ochotna spolupracovat, a naopak na sezení dojíždíme čím dál častěji. V průběhu týdnů se totiž projevoval evidentní efekt terapie, kdy bezprostředně po kraniosakrálním ošetření Terezka jako by ožívala, nestěžovala si na bolesti,

byla veselejší. Opravdu začalo docházet k objektivnímu ustupování obtíží.

Pokud bych chtěla být stručná, napsala bych asi jen jednu větu: vůbec tomu nerozumím, ALE FUNGUJE TO.

 

Petra, lékařka 38let, Terezka, 10let

 

 

 

K Šárce jsem přišla, protože trpím crohnovou chorobou. Prošla jsem si léčbou, která však zabrala

jen na chvíli. Proto jsem vyhledala Šárku, které se podařilo mi pomoct. Začala jsem docházet pravidelně každý měsíc na ošetření, díky kterým můžu říct, že jsem zdravá. Když jsem věděla, že mám jít k Šárce hned jsem měla lepší den, jak samotné ošetření, tak vše okolo něj. Díky kraniosakrální terapii se cítím v pohodě a zdravá.

 

Markéta, studentka 20 let

 

 

 

Na paní Šárku jsem dostala doporučení od laktační poradkyně, která mě pomáhala po návratu

z porodnice s kojením. Nezdálo se nám, že dcerka velmi preferuje hlavičkou jednu stranu a navíc zakláněla hlavu dozadu při každé možnosti. Situace se nelepšila ani další týden a tak jsem nás objednala na ošetření. Uvítala nás velmi milá paní Šárka, která si vyslechla co nás trápí a jak probíhal porod, který byl velmi dlouhý a dcerka navíc velká(4,3kg). Ošetření dcerka prospala a další část proběhla při kojení. S kranio jsem doteď neměla žádnou zkušenost, ale po ošetření je vidět, že dcerka sama vyhledává druhou stranu a preference úplně vymizela.

Navíc jsme oba s manželem byli opravdu nadšení přístupem a vřelostí paní Šárky.

Blanka, maminka 32let, Anička miminko 3 týdny

 

 

 

Ač šťastná maminka dvou dětí, moje další těhotenství vedlo vlivem hormonů, fyzického vyčerpání

a oslabené psychiky k totálnímu kolapsu mého těla a mysli. Na doporučení lékařky jsem zkusila kraniosakrální terapii u Šárky Havlíčkové. Jelikož jsem do té doby zkusila opravdu všechno – přes homeopatii až po péči psychiatra – rozhodla jsem se, že zkouškou nemám rozhodně co ztratit.

A byla to nejlepší volba mého života! Na „masáž duše“, jak jsem si sama pro sebe kraniosakrální terapii pojmenovala, jsem docházela skoro každý týden po celý druhý a třetí trimestr mého těhotenství.  

A začaly se dít věci. Nejenom se mnou, ale i s miminkem, které se i přes nepříznivé výsledky screeningů narodilo zdravé, krásné a spokojené.  Chtěla bych touto cestou ještě jednou moc poděkovat.  Na terapii budu docházet dál.

Jitka, maminka na mateřské dovolené, 32 let

 

 

Ač nejsem přílišným spirituálním nadšencem, ke kraniosakrální terapii jsem přistoupil na základě důvěry vůči své dlouholeté kamarádce Šárce Havlíčkové. Přestože jsem přistupoval k této metodě léčby, terapie, zprvu účelově, poměrně záhy se ukázalo, že jde o celostní proces harmonizace těla, především jeho vnitřních pochodů.

Při terapii jsem se cítil uvolněně a soustředěně.

Každé sezení/ležení bylo jiné. Zprvu jsem cítil skutečně mohutné vibrace v místech, na něž se soustředila ruka terapeutky. Jindy jsem pozoroval, jak je má mysl pouhým svědkem procesu, který si řídí samo tělo. Po ukončení každé seance jsem měl pocit, že se cosi změnilo, že soustředěný energetický proud upravil/napravil v těle to,

co bylo tématem seance. Během terapie jsem se cítil doslova a do písmene v bezpečných rukou.  Díky terapii jsem fyzicky pocítil, jak je náš život přirozeným psychosomatickým procesem. Začal jsem vnímat tělo jako partnera. Přestal jsem vnímat neharmonický život jako infekci, kterou je třeba léčit. Začal jsem ladit, začal jsem harmonizovat. 

 

Ondřej, režisér a scénárista 43 let

 

Tři měsíce jsem trpěla úpornou bolestí zad a léčba lékařů nepomáhala.  Obrátila jsem se na terapeutku paní  Šárku Havlíčkovou, která se věnuje Kraniosakrální biodynamice. Po prvním ošetření jsem se cítila podstatně lépe, po dlouhé době jsem spala celou noc a nebudila se bolestí. Následovala další terapie, bolest postupně polevovala a nyní jsem v pořádku. Terapeutku Šárku Havlíčkovou mohu vřele doporučit.

 

Eva, účetní, 54 let

 

Minulý rok jsem se ocitla v patové situaci – po návratu z úspěšné tříměsíční psychiatrické léčby (diagnóza středně těžká deprese s úzkostnou poruchou) jsem najednou znovu neuměla a nechtěla žít. Měla jsem možnost

vrátit se do léčebny, nebo přijmout od velmi blízké bytosti nabídku terapie metodou mně tehdy ještě neznámé Craniosakrální biodynamiky. Obojí bylo z více důvodů riskantní, ale ukázalo se, že intenzivní série ošetření u Šárky byla potřebným pokračováním předchozí práce, hlavně na fyzické úrovni.

Celé to vnímám jako jeden ze zázraků, které se mi v životě staly, a všem zúčastněným za něj děkuji.

Petra, grafická designérka, 43 let

 

 

K Šárce jsem poprvé přišel asi měsíc a půl po operaci endoprotézy kyčelního kloubu. Hned po první terapii jsem se cítil mnohem lépe nejen fyzicky, ale též i psychicky. Několik následných terapií mne opravdu moc pomohlo zvládnout proces rehabilitace a navrácení se zpět do běžného pracovního i volno-časového života.  Nyní se cítím

po všech stránkách velmi dobře, ale i nadále hodlám k Šárce Havlíčkové na kraniosakrální terapie docházet.

 

Pavel manažer v oblasti kultury, 49 let

 

 

Doporučením od Šárky jsem vždycky důvěřoval. Když mi při jednom z našich setkání nabídla tuto terapii, trvalo mi "jenom" 14 dní abych v našich kalendářích našel společné datum :-) Po každém sezení/ležení (společné práci) si troufám tvrdit, že na mne to určitě fuguje. Nemusím ani vypínat mozek technika, stačí prostě vnímat to, co říká tělo.

 

Jakub, inženýr, 43 let

 

 

Kranio jsem podstoupila z důvodu velkých bolestí hlavy na doporučení čínské lékařky. Musím říct, že jsem od toho v prvních chvílích nečekala žádné zázraky. O to větší překvapení pro mne byl stav, v kterém jsem se po skončení ocitla. Všechny starosti a bolesti byly rázem pryč a cítila jsem se skvěle. Je to již delší dobu, co jsem terapii vyzkoušela a rozhodně to nebyla má poslední návštěva.

Lenka, vedoucí obchodní skupiny, 37 let

 

 

Systém začíná pracovat, protože se ráno nebudím ve špatné náladě, z postele se mi sice moc nechce - ale tak nějak normálně, a když se trochu víc proberu, cítím takové větší odhodlání "poprat" se s každodenními  starostmi. Občas třeba i stylem "neřeš to a pusť to z hlavy". Domnívám se ale, že i v tom to je - jsou to psychické aspekty. Myslím si,

že tím se člověk pak drží i fyzicky. Mockrát děkuji za dosavadní ošetření.

 

Mirka, profesorka, 56 let


 

bottom of page